Kněz je taky člověk
Kněz má být člověkem hluboké víry a modlitby. To však nestačí k tomu, aby spolu s dalšími křesťany vytvářel církev, která bude skutečně církví Kristovou.
Od listopadu 2020 nahrávám každou středu v 18 hod. na facebook farnosti Teplice a na YouTube krátký komentář (max. 10 minut) k aktuálním událostem. Snažím se je interpretovat v duchu sociální nauky církve. Komentáře najdete zde:
Kněz má být člověkem hluboké víry a modlitby. To však nestačí k tomu, aby spolu s dalšími křesťany vytvářel církev, která bude skutečně církví Kristovou.
Jelikož se v diskusích o synodě často mluví o rozporech, které jsou (spíše symbolicky) spojovány s odlišným přístupem Německa a Polska, uvádím zde pracovní překlad právě těchto dvou národních zpráv. Každý si tak může udělat vlastní obrázek, v čem tyto rozpory spočívají a jak je dotyční zástupci vnímají. Připomínám, že zprávy byly připraveny předem,...
Často překážíme Božímu působení, místo abychom mu otvírali cestu. Bůh však zůstává svobodný.
Při poslední večeři nám dal Ježíš největší dar: své tělo a svou krev. O jeho rozdávání se starají kněží. Jejich počet i síly jsou však omezené.
Ježíš vedl lidi k tomu, aby žili v jednotě s Bohem a mezi sebou navzájem. Ale nezaložil náboženský systém.
Významné osobnosti už desítky let mluví o nutnosti reforem v katolické církvi. Podaří se je konečně uskutečnit?
Postupně se vracím k informacím z jednotlivých biksupských konferencí, které byly prezentovány na Evropské synodě. Zde přináším několik citací ze zemí, které se kloní spíše ke konzervativnímu názorovému směru.
Směřuje církev v Německu k obnově podle evangelia, nebo k odpadu od evangelia?
V plzeňské diecézi se otvírá možnost přijímání svátostí pro manžele, kteří žijí v novém neregulérním svazku. Je to podpora hříchu, nebo projev milosrdenství?